Menu

Cart

Content

Breadcrumb

Особливості спортивного харчування для жінок

В останні роки індустрія добавок для спортсменів досягла небувалого розмаху, за різними оцінками оборот спортивних харчових добавок перевищує щорічно кілька мільярдів доларів. Але в переважній більшості розраховані добавки та рекомендації щодо їх застосування на чоловіків, а представницям жіночої статі доводиться підлаштовуватися вже під наявний асортимент продуктів.

У чому ж особливість спортивного харчування для дівчат і які моменти необхідно врахувати при виборі харчування?

Так влаштований природою жіночий організм, що він охочіше накопичує жирові відкладення, ніж їх витрачає. Організм дівчини може довгий час перебувати «в сплячці», але миттєво мобілізується в разі виникнення стресових ситуацій і починає засвоювати з подвоєною силою поживні речовини, які надходять з їжею. А що таке стрес для організму? Правильно, голод і фізичні навантаження! Тому більшість дієт особливого ефекту не дають і розчаровують дівчат. При звичайному розпорядку дня відсоток засвоюваності продуктів далекий від 100%. Але тільки варто жінці собою зайнятися, як організм підвищує різко цей коефіцієнт. І виходить, відмовляючи собі в кулінарних задоволеннях, жінка все одно в підсумку отримує звичний обсяг поживних речовин. Що робити? Перш за все, стати сильніше свого організму.

Перебороти властивість організму жінки, різко підвищувати засвоюваність, може тільки фізичне навантаження. Воно створює різкий дефіцит калорій і організм не зможе вже заповнити його за рахунок поліпшення засвоєння їжі і почне неминуче розщеплювати підшкірний жир. Тому окремо працюють мало, програма харчування для схуднення і аеробіка. В силу того, що компенсувати організм здатний їх окремо поліпшеним травленням. А от проти спільного зброї, дієта плюс навантаження, він безсилий.

Але організм не безпорадний і не збирається здаватися з легкістю на милість переможця. Він буде намагатися з усіх сил змусити перервати вас ці болісні для нього дієти і заняття в спортивному залі. І ні перед чим він не зупиниться. Головна зброя жіночого тіла - це голод. І пускати організм його в хід буде без всякої совісті і страху. Відступати йому нікуди, позаду - жир. Недоторканний запас на «мало що трапиться». А з голодом боротися зовсім не просто. Він накотить неминуче вже через кілька днів, після того як зайнялися ви спортом і сіли на дієту.

Що ж робити:

Запасіться терпінням. Через тиждень відступить голод і перестане мучити. Але тиждень-два витримати треба.
Треба менше бувати в кафе, ресторанах, вдома на кухні. Уникати необхідно зайвого подразнення рецепторів нюху.

Приймайте важко засвоювані продукти. Будь-які соєві напівфабрикати. Вони несмачні, але не містять жиру і вуглеводів і погано засвоюються навіть голодним організмом. А апетит відбивають.

Підберіть відповідні продукти, використовуючи таблиці харчової цінності та глікемічного індексу продуктів, які зможете ви приймати.

Плануйте обов'язково своє харчування! Зірватися з дієти простіше, ніж опинитися без потрібного харчування в момент, коли дуже хочеться їсти. Плануйте раціон заздалегідь, готуйте спеціальні страви завчасно.

Створила чимало продуктів сучасна індустрія спортивного харчування, які спрямовані на допомогу в спалюванні жиру. Деякі препарати розраховані на професійних спортсменів і якщо їх приймати, у вас може почати серйозно калатати серце і мурашки підуть по шкірі. А інші навпаки, легкі і нададуть безпечне вам і зручне сприяння. Відноситься останнє до л-карнітіну- натуральної та безпечної амінокислоти, яка покращує процес спалювання жиру. Один «недолік» л-карнітину - працює він тільки при наявності фізичного навантаження. Сам по собі спалювати нічого він не буде. Навіть мінімальна активність, необхідні рухи протягом дня, щоб почав давати ефект л-карнітин. Але це єдина амінокислота, що надає настільки корисний ефект. Далі починаються вже натуральні рослинні адаптогени, які надають липотропний або термогеніческій ефект. Вони ефективніші, але і дорожчі. І ще жисроспалювачі можуть мати побічні ефекти у вигляді прискореного серцебиття, проблем зі сном та інші. Слід починати їх прийом тільки якщо ні дієти, ні аеробіка, ні л-карнітин не допомогли або Ви ставите перед собою дуже серйозні завдання.

Ще є клас препаратів, які називаються замінниками їжі. Але їх не рекомендують, тому що, по-перше, вони часто  мають основу з тієї ж сої. По-друге, виробники їх лукавлять, знижуючи калорійність і харчову цінність продукту. У підсумку ви все ж отримуєте достатньо багато калорій.

Якщо ви прагнете не просто схуднути, а й зміцнити м'язи, то можете приймати в помірних дозах протеїни на основі молочних ізолятів. Вони практично не містять жирів і калорій та можуть підтримати ваші м'язи при навантаженнях. До речі, соєвий протеїн відмінно підійде, щоб «перебити» апетит і так само позбавить вас від відчуття голоду, не давши при цьому організму енергії, змусивши спалювати його підшкірний жир.

Не рекомендують дівчатам захоплюватися гейнерами. Можна сказати вони протипоказані. Занадто багато вуглеводів. Приймати амінокислоти можна, але тільки якщо для Вас дійсно важливий набір м'язової маси. Прийом креатину так само не має особливого сенсу для представниць жіночої статі. Креатин дасть силу, але навіщо? До того ж креатин тримає воду, що прояву рельєфу і « сухості » м'язів не сприяє.

Є багато спеціальних добавок і анаболічних формул. Але виділити можна з них хіба що колаген, для поліпшення шкіри і хондроїтин з глюкозаміном, це специфічні препарати для відновлення суглобів і зв'язок. Але навряд чи знадобляться. Все ж індустрія спортивного харчування заточена більше під чоловіче населення.
Залишається виділити спеціальні напої з тим же л-карнітином. Це угамування спраги на тренуваннях і посилення жироспалюючих процесів. Але стежте за мінімальної калорійністю при виборі напоїв, не переплутайте з енергетиками, тонізуючими високо вуглеводними напоями.

Починаючи турботу про здоров'я і борючись за красиву фігуру, дівчата, повинні бути готові до складнощів і проблем. І якщо спортивні заняття і дієти не дають бажаного результату - це зовсім не означає, що нічого у вас не вийде або ви робите щось неправильно. Просто організм ваш виявляється сильнішим і хитрішим вас. І треба шукати нові шляхи і бути наполегливою, щоб його здолати.

Color I Color II Color III

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook